Belépés
Elfelejtettem a jelszavamat

SUPERCAPACITOR VS AKKUMULÁTOR: SUPERCAPACITOR VS BATTERY: 2020 SZUPERKONDENZÁTOROK HELYETTESÍTIK AZ

2020-10-30

A szuperkondenzátor nem bomlik le olyan gyorsan, mint a szokásos akkumulátorok. A szuperkondenzátor eddig ügyesnek bizonyult az elektromos járművek kis méretben történő meghajtásában. Ilyen például a szuper kondenzátor ugróindító. (super capacitor jump starter)

MI A SZUPERKAPACITÁS?

A szuperkondenzátor, más néven „ultrakondenzátor”, egy újfajta energiaforrás. Az összes villamosenergia-rendszer közül kiemelkedik hosszú élettartama, szinte azonnali újratöltési képessége és kivételes energiasűrűsége. A hagyományos akkumulátor-technológiához képest a szuperkondenzátor ellenáll a szélsőséges hőmérsékleteknek és a hőmérséklet-ingadozásoknak, az alacsonyabb üzemi hőmérsékletnek. Ez növeli a kondenzátorok hosszú élettartamát, és jobb lehetőségsé teszi őket zord környezetben történő működésre. Amikor tudsz egy kicsit a működésükről, sokkal jobban működhetnek az Ön számára.

Hogyan működik a szuperkondenzátor?

A villamos energia rendkívül sokoldalú energiaforma, de egy nagy hátránya van: viszonylag nehéz sietve tárolni. Az akkumulátorok nagy mennyiségű energiát képesek megtartani, de órákig tartanak a feltöltésig. A kondenzátorok viszont szinte azonnal töltődnek, de csak apró mennyiségű energiát tárolnak. Az elektromos meghajtású jövőnkben, amikor nagy mennyiségű áramot kell gyorsan tárolnunk és felszabadítanunk, nagy valószínűséggel olyan szuperkondenzátorokhoz (más néven ultrakondenzátorokhoz) fordulunk, amelyek mindkét világ legjavát ötvözik.

Az Autowit nagy teljesítményű sűrűségű szuper kondenzátor technológiát alkalmaz a termékeihez. Ellentétben a lítium-ion ugróindítókkal, amelyek otthon rendszeres előzetes feltöltést igényelnek, az Autowit SuperCap 2 olyan ugróindító, amely csak gyenge akkumulátorának gyors feltöltését igényli az autó elindításához. Ez rendkívül kényelmes, mivel nem kell emlékeznie az ugróindító előzetes feltöltésére.


Vizsgáljuk meg közelebbről az Battery VS Supercapacitor készüléket
1. Energiasűrűség
Az elemek energiasűrűsége kisebb, mint a szuperkondenzátoroké.
Az energia sűrűségét egy készülék súlyával mérjük. Például tipikus lítium-ion akkumulátorok és ólom-sav akkumulátorok energia-sűrűsége 1000 Wh / kg (wattóra / kg) és 2000 Wh / kg között van. Néha a gyártási folyamat hatással lehet ezekre az energiasűrűség-besorolásokra is.
2. Energia kisütési sebesség
Az okostelefonok és más mobil eszközök nem használnak szuperkondenzátorokat az energiájukhoz, mert az akkumulátoroknál gyorsabban merítik le az energiát. Ez azt jelenti, hogy a szuperkondenzátorok sokáig nem tudják fenntartani az áramot. Akár 20% -kal többet is lemerítenek naponta, mint az azonos kapacitású akkumulátorok.
Az elemek ideálisak hosszú távú energiatárolási igényekhez. Lehet, hogy nem töltik ki olyan gyorsan az áramot, de a tárolási képességük továbbra is népszerűvé teszi őket.
3. Élettartam
A szuperkondenzátorok élettartama hosszabb, mint az elemeké. Becslések szerint a szuperkondenzátor egymillió töltési ciklust képes átélni, mielőtt rosszul kezdene lenni. Hasonlítsa össze egy ólomakkumulátorral, amelynek halála előtt legfeljebb 1000 töltési ciklus szükséges.
Emiatt a szuperkondenzátornak 10-20 évig kell tartania, míg a lítium-ion akkumulátorral vagy ólom-sav akkumulátorral akár 5 évig is el lehet tartani.
4. Biztonság
A szuperkondenzátor akkumulátorok biztonságosabbak, mint a szokásos akkumulátorok, ha rosszul kezelik őket. Míg az akkumulátorok rövidzárlat esetén a túlzott melegítés miatt felrobbannak, a szuperkondenzátorok alacsony belső ellenállása miatt nem melegítenek annyira, ami kiválóan alkalmas olyan alkalmazásokhoz, mint az Autowit supercap 2 autós ugróindító
Az Autowit supercap 2 felveszi és felerősíti az autó akkumulátorában fennmaradó kis mennyiségű energiát, így kevesebb mint 3 perc alatt megteremti a motor beindításához szükséges energiát. Szuperkondenzátoros technológiája fizikailag aktiválja az energiát, hogy megakadályozza a felhasználókat a szikrák és a robbanások kockázatától.

A szuperkondenzátorok felváltják az elemeket?

Elon Musk beszédét követően a Cleantech Forum 2011-en nagy érdeklődés mutatkozott a szuperkondenzátorok iránt, és a nanotechnológiákban rejlő lehetőségek biztosan nagy reményeket fűznek ahhoz, hogy a jövőben a szuperkondenzátorok elérhetik azt a pontot, ahol megegyeznek az akkumulátorok teljesítményével .
A szuperkondenzátorok körülbelül tízszer annyiba kerülnek, mint az azonos energiakapacitású elemek. A legtöbben már panaszkodnak az akkumulátorok költségeire, így elképzelhető, hogy mennyibe kerülne szuperkondenzátorok beszerzése az elemek helyett. Ez csak egy további oka annak, hogy az elemek továbbra is uralják a piacot.

Összegzésképpen elmondható, hogy az akkumulátorok és a szuperkondenzátorok mindegyike a maga egyedi céljait szolgálja. Amíg nem készülnek a szuperkondenzátorok az energiatárolás hosszú ideig történő növelésére, mindig szükség lesz az akkumulátorokra. De még mindig szükségünk van olyan szuperkondenzátorokra az elektronikus eszközök számára, amelyek gyors energia-feltöltést és kisütést igényelnek.

a szuperkondenzátorok évek óta a kereskedelmi siker küszöbén állnak.

Szuperkondenzátoros technológiai alkalmazások

A szuperkondenzátort gyakran félreértik; ez nem akkumulátorcsere hosszú távú energia tárolására. Ha például a töltési és kisütési idő meghaladja a 60 másodpercet, használjon akkumulátort; ha rövidebb, akkor a szuperkondenzátor gazdaságossá válik.

A szuperkondenzátorok ideálisak, ha gyors töltésre van szükség a rövid távú áramigény kielégítésére; mivel az elemeket hosszú távú energia biztosítására választják. A kettő hibrid akkumulátorrá történő egyesítése mindkét igényt kielégíti, és csökkenti az akkumulátor igénybevételét, ami hosszabb élettartam során tükröződik. Ilyen elemeket tesznek ma elérhetővé az ólomsavcsaládban.

További kérdése van, vagy szeretne többet megtudni? Nyújtson segítséget ma a www.gadgetplus.com unkhoz!

Hozzászólások (0)